معرفی شش مدل از بهترین مسواک‌های برقی

معرفی شش مدل از بهترین مسواک‌های برقی

مسواک زدن منظم نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان دارد. مطالعات دندانپزشکی نشان می‌دهد که مسواک‌های برقی در مقایسه با مسواک‌های معمولی کمی بهتر عمل می‌کنند. مسواک‌های برقی می‌توانند حدود 21 درصد بیشتر به حذف پلاک‌ها کمک کنند. همچنین احتمال ابتلا به بیماری لثه در افرادی که به مدت سه ماه از مسواک‌های برقی استفاده می‌کنند 11 درصد کمتر از دیگران است.

البته اکثر دندانپزشکان معتقدند که هم مسواک‌های برقی و هم مسواک‌های معمولی در تمیز کردن دندان‌ها موثر هستند. چیزی که بین این دو نوع مسواک تفاوت ایجاد می‌کند چگونگی عملکرد آن‌هاست. مهم ترین مسئله این است که روزی دوبار و به مدت دو دقیقه دندان‌هایتان را مسواک بزنید. البته استفاده از مسواک‌های برقی راحت تر است و مدت زمان مورد نیاز برای مسواک زدن با آن‌ها کمتر است.

ویژگی‌های یک مسواک برقی مناسب

در هنگام خرید مسواک برقی باید به موارد زیر دقت کنید:

  • مسواک باید در عین داشتن قدرت تمیز کنندگی بالا به اندازه کافی نرم باشد تا به لثه‌ها آسیب نزند.
  • دسته مسواک باید درست طراحی شده باشد. به گونه‌ای که بتوانید به راحتی آن را در دست بگیرید و تمامی نواحی دندان‌ها را تمیز کنید.
  • مسواک‌هایی که سر قابل تعویض دارند بهتر هستند. دندانپزشکان پیشنهاد می‌کنند که حداقل هر سه ماه یکبار سر مسواک را عوض کنید.
  • بعضی از مسواک‌ها دارای یک زمان سنج داخلی هستند. این زمان سنج به تنظیم زمان در هنگام مسواک زدن کمک می‌کند.
  • بعضی از مسواک‌ها دارای ابزارهای اضافی برای تنظیم میزان فشار یا موارد دیگر هستند. ممکن است بسیاری از این ابزارها کاربرد زیادی نداشته باشند.

در این قسمت شش مدل از بهترین انواع مسواک‌ها برقی را معرفی می‌کنیم:

مسواک برقی قابل شارژ Oral-B مدل Pro 1000

از بهترین ویژگی‌های این مسواک سر قابل تعویض و زمان سنج دو دقیقه‌ای آن است. در مقایسه با سایر مسواک‌های برقی، مسواک Pro 1000 اورال بی قیمت بسیار مناسبی دارد. با یک بار شارژ کردن می‌توان به مدت یک هفته از این مسواک استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌های مناسب این مدل از مسواک‌های برقی اورال بی، سنسور حساس به فشار آن است که مانع از شست و شوی بیش از حد دندان‌ها می‌شود.

مسواک برقی Philips Sonicare DiamondClean

این مسواک برقی یکی از پیشرفته ترین مسواک‌های موجود در بازار است. مسواک برقی Philips Sonicare DiamondClean ابزارهایی دارد که با استفاده از آن‌ها روش‌های مسواک زدن را اصلاح می‌کند. این ابزارها شامل سنسور حساس به فشار، زمان سنج، پنج حالت مختلف برای مسواک زدن و همچنین یک نرم افزار همراه برای بررسی روش‌های مسواک زدن می‌باشد. قیمت این مسواک برقی نسبتا بالا است، اما به دلیل داشتن ویژگی‌های زیر به نظر می‌رسد که خرید این مسواک ارزش هزینه‌ای که می‌کنید را داشته باشد:

  • سفید تر کردن دندان ها در عرض یک هفته
  • بهبود سلامت لثه ها در عرض دو هفته
  • عمر باتری سه هفته ای

مسواک برقی قابل شارژ Philips Sonicare Healthy White

این مسواک را می‌توان از نظر میزان شدت مسواک زدن در سه سطح تنظیم کرد. مسواک برق قابل شارژ Philips Sonicare Healthy White برای افرادی که دندان‌ها و لثه‌های حساس دارند بسیار مناسب است. اگر مسواک را بر روی حالت سفید تنظیم کنید، در عرض یک هفته دندان‌های شما به میزان قابل توجهی سفیدتر خواهد شد. این مسواک برقی دارای زمان سنج و پیام رسان است و به شما در هنگام مسواک زدن کمک می‌کند. طول عمر باتری مسواک برقی Philips Sonicare حدود سه هفته است.

مسواک برقی Violife Slim Sonic

این نوع مسواک برقی قدرت بسیار بالایی دارد و برای استفاده در هنگام مسافرت بسیار مناسب است، زیرا به راحتی در کیف‌های دستی جا می‌شود. مسواک برقی Violife Slim Sonic دارای یک برس اضافی و باتری است.

مسواک برقی Oral-B مدل Pro-Health Anti-Microbial

این مسواک برقی قابل شارژ نیست و با باتری‌های غیر قابل شارژ کار می‌کند. به همین دلیل در مقایسه با مسواک‌های شارژی ارزان تر است. مسواک برقی Oral-B مدل Pro-Health Anti-Microbial در رنگ‌های مختلف طراحی و ساخته شده است. این مسواک دارای یک محافظ است که تا 90 روز از رشد باکتری‌ها در برس مسواک جلوگیری می‌کند.

مسواک برقی مخصوص کودکان Oral-B

این مسواک برقی دارای ویژگی‌های بسیار خوبی برای کودکان است. از جمله این ویژگی‌های می‌توان به رنگ‌ها و برچسب‌های جذابی اشاره کرد که در ساخت این مسواک‌ها استفاده شده است. علاوه بر این‌ها همراه با این مدل مسواک‌ها یک نرم افزار ارائه می‌شود که می‌تواند مسواک زدن را برای کودکان جذاب کند. زمان سنج مسواک‌های مخصوص کودکان Oral-B به گونه‌ای طراحی شده است که به تدریج زمان مسواک زدن را از یک دقیقه به دو دقیقه افزایش می‌دهد. دسته مسواک نیز به گونه‌ای ساخته شده است که مناسب دست‌های کوچک کودکان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *