درباره ما

در سالهای اخیر پیشرفت‌های چشم‌گیری در زمینه‌ی روش‌های تشخیصی و درمانی علوم مختلف دندانپزشکی صورت گرفته است. افزایش آگاهی عمومی نسبت به این پیشرفت‌ها و در عین حال دانستن علائم و نشانه‌های بیماری‌های دهان و دندان، می‌تواند ترس و اضطراب از دندانپزشکی که در جامعه بسیار شایع است را تا حدود زیادی کاهش دهد. مراجعه‌ی دیرهنگام به دندانپزشک می‌تواند باعث پیشرفت بیماری‌های دهان و دندان شود و عواقب جبران ناپذیری را برای بیمار در پی داشته باشد. یکی دیگر از اثرات افزایش دانش افراد جامعه نسبت به بیماری‌های دهان و دندان، کاهش سردرگمی افراد هنگام مواجهه با این بیماریها است. کاهش سردرگمی موجب می‌شود بیمار به محض مشاهده‌ی اولین نشانه‌های بیماری به دندانپزشک مراجعه کنند. به این ترتیب علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌های درمان، بیمار درد و ناراحتی کمتری را نیز تجربه می‌کند.

با توجه به ضرورت‌های ذکر شده در افزایش سطح بینش عمومی نسبت به مسائل دندانپزشکی و از آنجا که کمتر رسانه‌ای به صورت جامع، دقیق و تخصصی به این حوزه پرداخته است، اعضای تیم دنتچی تصمیم گرفتند که یک سایت تخصصی دندانپزشکی با محتوای غنی از اطلاعات معتبر و به روز تاسیس کنند. به همین منظور رسانه‌ی اینترنتی دنتچی در سال ۱۳۹۸ توسط جمعی از متخصصان و دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و علوم پایه تاسیس شد. 

تیم ما تلاش می‌کند که بر اساس علوم روز دندانپزشکی، ضمن تشریح علائم و نشانه‌های بیماری‌های دهان و دندان، شیوه‌ی برخورد آگاهانه با هریک از این بیماری‌ها را به مخاطب آموزش دهد. ما در این وبسایت تلاش می‌کنیم آگاهی افراد را در مورد علائم بیماری‌ها و انواع روش‌های درمانی افرایش دهیم. تلاش ما بر این بوده تا مطالب رسانه‌ی دنتچی به گونه‌ای به رشته‌ی تحریر دربیاید که مخاطب در صورت مشاهده‌ی علائم بیماری‌های دهان و دندان، نسبت به مراجعه‌ی زودهنگام به دندانپزشک تشویق شود. بنابراین این موضوع باعث پیشگیری از ابتلا به مشکلات بعدی می‌شود که ممکن است سلامتی فرد را تهدید کند.

معرفی روش‌های جدید درمانی در حوزه‌ی دندانپزشکی از دیگر اهداف اعضای تیم دنتچی است و از این نظر می‌تواند برای دانشجویان و افراد علاقمند به این رشته بسیار مفید باشد. 

مراجعه به دندانپزشکانی که فاقد تجربه یا تخصص لازم هستند، می‌‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به بیمار وارد کند. بنابراین انتخاب دندانپزشک اهمیت بسیار زیادی دارد. تیم دنتچی تلاش می‌کند که با معرفی کلینیک‌ها و دندانپزشکان مجرب و همچنین بیان نقاط قوت و ضعف آن‌ها، به بیماران در انتخاب دندانپزشک مناسب کمک کند. به این ترتیب میزان آسیب‌هایی که ممکن است در اثر خطاهای دندانپزشکی به بیماران وارد شود را به حداقل برساند. 

از اهداف دیگر اعضای رسانه ی اینترنتی دنتچی، معرفی محصولات برتر برای حفظ سلامت دهان و دندان است که تاثیر چشم گیری در ارتقای سطح سلامت جامعه و پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان دارد.

هیئت تحریریه‌ی دنتچی شامل گروهی از برترین دانشجویان و متخصصان دندانپزشکی در حوزه‌های مختلف است. اعضای تیم ما سعی می‌کنند در کوتاهترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند و به شما در تشخیص نوع بیماری و همچنین انتخاب بهترین روش‌های درمانی کمک کنند. 

در نهایت ما امیدواریم با تاسیس رسانه‌ی اینترنتی دنتچی بتوانیم بهترین، به روزترین و جامع ترین اطلاعات در حوزه‌ی سلامت دهان و دندان را در اختیار شما قرار دهیم و به این ترتیب سهم کوچکی در عینیت یافتن این شعار که “سلامت دهان و دندان، ضامن سلامت کل بدن است” داشته باشیم.