همه چیز در مورد الاینرهای شفاف

همه چیز در مورد الاینرهای شفاف

اگر از لبخند خود ناراضی هستید، ممکن است به فکر تهیه الاینرهای شفاف برای صاف کردن دندان‌های خود باشید. دندان‌های صاف نه تنها لبخندی زیبا به شما می‌بخشند، بلکه سلامت دهان و دندان شما را با سهولت در تمیز کردن دندان‌ها بهبود می‌بخشند و به شما در جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه کمک می‌کنند. صاف کردن دندان‌ها بایت را بهبود می‌بخشد و فک شما را به درستی تراز می‌کند تا بتوانید از سردرد و مشکلات TMJ جلوگیری کنید.

الاینرهای شفاف از فناوری پیشرفته برای دستیابی به پیشرفت‌های پیشگامانه در صاف کردن دندان‌ها استفاده می‌کنند. در اینجا حقایق جالب و سرگرم کننده در مورد الاینرهای شفاف آورده شده است تا به شما کمک کند تعیین کنید که آیا آن‌ها گزینه خوبی برای شما هستند یا خیر. اگر از خود می‌پرسید: “الاینرهای شفاف چه چیزی هستند و چه کاری می‌توانند برای من انجام دهند؟” ادامه مطلب را بخوانید.

استفاده از فناوری سه بعدی

الاینرهای شفاف از یک اسکنر سه بعدی iTero برای برداشت تصاویر از دهان شما استفاده می‌کنند. از این تصاویر برای ساخت الاینرهای شفاف سفارشی برای لبخند منحصر به فرد شما استفاده می‌شود.

مشاده تصویری از نتیجه نهایی در ابتدای درمان

با استفاده از فناوری CAD/CAM، می‌توانید هر مرحله از درمان خود را مشاهده کنید و قبل از شروع درمان، از نتیجه و چگونگی ظاهر لبخند خود مطلع شوید.

الاینرهای شفاف به سختی قابل مشاهده هستند

الاینرهای شفاف به عنوان بریس‌های نامرئی شناخته می‌شوند و دلیل خوبی هم دارد. آن‌ها از پلاستیک شفاف و نازک ساخته شده‌اند و به قدری شفاف هستند که فقط شما و دندانپزشکان متوجه وجود آن‌ها می‌شوید. شفافیت این الاینرها، آن‌ها را برای بیماران مسن‌تری که می‌خواهند از بریس‌های قابل مشاهده اجتناب کنند، ایده‌آل می‌کند.

الاینرهای شفاف فاصله بین دندان‌ها را پنهان می‌کنند

اگر از فاصله بین دندان‌های خود ناراضی هستید، الاینرهای شفاف می‌توانند راه حلی عالی برای شما باشند، زیرا فورا آن را پنهان می‌کنند. حتی در طول درمان، این فاصله کمتر قابل توجه خواهد بود.

محافظت از دندان‌ها در برابر سایش

اگر دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهید یا دندان قروچه می‌کنید، الاینرهای شفاف مانند محافظ دهان یا محافظ شب عمل می‌کنند و از دندان‌های شما محافظت می‌کنند. دندان قروچه می‌تواند برای سلامت دندان شما مضر باشد.

الاینرهای شفاف قابل جابجایی هستند

این الاینرها شبیه محافظ‌ دهانی هستند و می‌توان آن‌ها را برای غذا خوردن، نوشیدن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برداشت. با این حال، باید از آن‌ها 20 تا 22 ساعت در روز استفاده کنید تا در اسرع وقت به بهترین نتیجه برسید.

هیچ محدودیت غذایی وجود ندارد

از آنجایی که الاینرها قابل جابجایی هستند، برخلاف سایر بریس‌های ارتودنسی نیازی به تغییر در رژیم غذایی خود ندارید.

الاینرهای شفاف فاقد BPA و لاتکس هستند

این الاینرها از ترموپلاستیک تست شده، ایمن و ثبت شده که فاقد BPA و لاتکس هستند، ساخته شده‌اند.

شما مسئول تعویض الاینرهای خود هستید

هر مجموعه‌ای از الاینرها هر دو هفته یک بار تعویض می‌شود، اما شما هر 6 تا 8 هفته یک بار به دندانپزشک خود مراجعه می‌کنید. شما خودتان الاینرهای خود را تعویض خواهید کرد، به این معنی که مراقبت از دندان زندگی شما را مختل نمی‌کند.

افراد مشهور از الاینرهای شفاف استفاده می‌کنند

سلبریتی‌ها همه با دندان‌های صاف به دنیا نمی‌آیند، بلکه بسیاری از آن‌ها از الاینرهای شفاف برای اصلاح لبخند خود استفاده می‌کنند. تام کروز، سرنا ویلیامز، اوا لونگوریا و زک افرون همگی لبخندهای صاف و زیبایی دارند که به لطف الاینرهای شفاف است.

الاینرهای شفاف مانع جویدن ناخن می‌شوند

برای بدست آوردن بهترین نتیجه از الاینرهای شفاف خود، باید 20 تا 22 ساعت در روز از آن‌ها استفاده کنید. این برای افرادی که ناخن‌های خود را می‌جوند بسیار عالی است، زیرا استفاده از الاینرها به طور جدی توانایی شما در جویدن ناخن‌ها را مختل می‌کند.

کمک به ترک سیگار

درست مانند جویدن ناخن، الاینرهای شفاف می‌توانند به شما در ترک سیگار کمک کنند. سیگار کشیدن به طور کلی برای سلامت دهان و دندان شما مضر است، به خصوص اگر الاینر داشته باشید. هنگامی که تنباکو در سینی‌ها گیر می‌کند، می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان شود. سیگار کشیدن همچنین باعث تغییر رنگ الاینرهای شفاف و لکه دار شدن آن‌ها می‌شود و آن‌ها را ناخوشایند و قابل مشاهده‌تر می‌کند.

قبل از قرار دادن مجدد الاینرها باید دندان‌های خود را مسواک بزنید

برای خوردن و آشامیدن باید الاینرهای خود را بردارید، اما اگر قبل از قرار دادن مجدد آن‌ها دندان‌های خود را مسواک نزنید، ممکن است باکتری‌ها در داخل الاینرها گیر کنند و منجر به پوسیدگی دندان‌ها شوند. بنابراین، تمیز کردن دندان‌ها بعد از خوردن و آشانمیدن ضروری است.

این ممکن است کمی دردسر ساز به نظر برسد، اما عادت بسیار خوبی است که حتی پس از اتمام کار با الاینرهای شفاف به آن عادت کنید، زیرا مسواک ردن بعد از غذا به محافظت از مینای دندان کمک می‌کند.

الاینرهای شفاف راحت‌تر از بریس‌های سنتی هستند

داشتن هر نوع دستگاه ارتودنسی می‌تواند ناراحت کننده باشد. اما الاینرهای شفاف به دلیل جنس پلاستیکی خود، نه سیم و فلز، بسیار راحت‌تر از بریس‌های سنتی هستند.

سخن پایانی

حقایق گفته شده به شما کمک می‌کنند تا پاسخ به این سوال خود را بدهید: “الاینرهای شفاف چه چیزی هستند و چه کاری می‌توانند برای من انجام دهند؟” متخصصان دندانپزشکی همچنین به سوالات خاص شما پاسخ می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا سفر خود را به سمت لبخندی جدید آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *